Bhogi Yoga

Biyografi:

BHOGİ HER DAİM KEYİFLİ VE KEYFİNİ ÇIKARANDIR

Tesadüfler hayata yeni kapılar açar. Ama bu kapıların farkına varmak için cesur olmak gerekir.
Bedeninizle yeniden tanışmak ve bedeniniz güçlendikçe, sınırların zihinde yer aldığını fark etmek için, keyifli bir hale dönüşmesi ve kendinize ait anların elinizde olduğunu keşfetmek için Bhogi Yogaya Davetlisiniz…

ARZU BİLİR

2002 yılından başlayarak kişisel gelişim, nefes teknikleri ve tasavvuf çalışmaları ile kendi içimde yoğun bir süreç başlattım.

Bu konular ile ilgili uzunca bir sure çeşitli eğitmenlerden özel eğitimler aldım. Aldığım eğitimler ışığında kişinin en iyi öğretmeninin kendisi olduğuna inandım ve birbirine sıkıca bağlı olduğunu düşündüğüm ama aynı zamanda pamuk ipliğindeki yaşamımın içinde, özümün yeni boyutlarını keşfetmeye başladım. İşte bu keşif yolculuğumda 2007 yılında Yoga ile tanıştım.Farkındalığın başladığı yerde dönüşüm ve değişim kendiliğinden zorlamadan belirmeye başlıyor zaman içinde.

Yoga ile oluşan dönüşümüm sayesinde nefesle hareketin bütünleşmesini, yerçekimiyle hafifliğin birleşmesini, kalple zihnin uyumlu bir şekilde çalışarak dünyamı zenginleştirmesine tanık oldum.
Yaşamıma uyum getiren, harika bir yol olan Yoga da dahada derinleşmek adına; Ankara Yogaşala’ da “Yoga Alliance” onaylı 200 Saatlik Pınar Enginsu ile Hocalık Eğitimine katıldım ve tamamladım.

Ankara Yogalin Yoga da Çocuk Yogası Eğitmenlik programını bitirdim. Eylül 2012 de 6 ay boyunca Nino Çocuk yuvasında Çocuk Yogası dersleri verdim.

Nisan 2013 de 80 saatlik Banu Çadırcı ile Yoga Anatomisi ve Yoga Terapi Öğretmenlik Eğitimini tamamladım.

50 saat Ankyra Spor ve Yaşam Merkezinde ders verdim.

Nisan 2014’de Berivan Aslan Sungur Hoca’dan 200 saatlik Yin Yoga Hocalık eğitimi sertifikasını aldım.

2015 Mart Ayında Monika Münzinger 200 saatlik Hocalık eğitimini tamamlayıp, sertifikamı aldım. Hala özel ders ve grup dersleri vermeye devam ediyorum.

2016 Haziran ayında”Yoga Alliance” onaylı 100 Saatlik Pınar Enginsu ile Prenatal Yoga Uzmanlaşma Hocalık Eğitimine katıldım ve tamamladım.

Çalıştığım her Hoca Yogaya olan sevgisi, paylaşmaya ve öğretmeye olan hevesiyle ilham kaynağı oldu benim için.

Yogayı keşfettikçe her dersim derinleşiyor, sadeleşiyor. Öğrenmekten, bitmeyen öğrencilik sürecinden aldığım coşkuyu verdiğim her derste

aktarmaya çalışıyor ve halen çeşitli hocaların eğitim ve atölye çalışmalarına katılarak, kendi teorik ve pratik çalışmalarımla kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

Yaşamımın her dokusuna işleyen ,kendini keşfetme sanatı ve içsel farkındalık olarak tanımladığım Yogayı daha çok kişiyle paylaşabilmenin tadı tarifsiz…

Yoga kendim için yaptığım en keyifli iş…

 

Namaste…

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X